Arhitektūra

Horizon arhitektūra veidota trijos līmeņos: datubāzes, biznesa loģikas (lietojuma) un datu attēlošanas (lietotājam redzamā saskarne) līmenī, atsevišķi nodalot lietotāja saskarnes valodu.
 
Risinājums ir neatkarīgs no izmantotās datubāzes platformas. Tas atbalsta gan Oracle SQL (līdz 2018. gada 1. jūlijam), gan MS SQL datubāzes. Tā kā šīs datubāzes ir pieejamas vairākām operētājsistēmām, bet risinājuma biznesa loģika ir ietverta klienta darbstacijas programmatūrā, tad sistēmas servera programmatūru ir iespējams darbināt praktiski uz jebkuras platformas, kas atbalsta minētos datubāžu risinājumus. Klienta darbstacijas programmatūra darbojas uz MS Windows grupas operētājsistēmām.
 
RVS Horizon ir veidota kā triju līmeņu arhitektūra: datubāzes, biznesa loģikas (lietojuma) un datu attēlošanas līmeņos/lietotājam redzamā saskarne/.
 
Biznesa loģikas līmenis ir realizēts klienta darbstacijas programmatūrā, kas nodrošina datubāzes neatkarību no servera platformas un dažādu datubāžu platformu atbalstu.
 
Klienta darbstacijas programmatūra pieslēdzas serverim, izmantojot risinājumu SQL direct, tā nodrošinot neatkarību no izvēlētās datubāzes platformas. Savukārt sadarbība ar citām datu pārraides tīklos esošām sistēmām tiek nodrošināta, izmantojot tehnoloģiju .net vai j2ee.
 
Visi biznesa loģikas elementi — pavadzīmes, konti, kodi — ir izveidoti kā sistēmas objekti, kas var apvienoties, pārmantot citu objektu īpašības utt. Sistēmā ir izveidots pamats, uz kura īsā laikā iespējams izveidot jaunu funkcionalitāti. Sistēmas biznesa loģikas elementi ir apgādāti ar paštestēšanas funkcionalitāti, un, veidojot jaunu sistēmas versiju, automātiski tiek pārbaudīta visa pastāvošā funkcionalitāte, kā rezultātā tiek iegūta sistēmas versija, kas atbilst visām klienta vajadzībām un nesatur kļūdas. Mehānisms ļauj pielāgot sistēmu esošajām biznesa prasībām, neveicot nekādas izmaiņas pašas sistēmas programmatūrā, līdz ar to sistēma ir daudz elastīgāka, ātrāk un vieglāk pielāgojama salīdzinājumā ar citiem tirgū esošajiem risinājumiem.
 
Nepieciešamības gadījumos sistēmas papildināšanai var izmantot Delphi objektu bibliotēkas.
 
RVS Horizon ir uz nākotni orientēta sistēma, kuras jaunākajās versijās tiek iekļautas klientu visbiežāk pieprasītās modifikācijas, padarot tās par standarta funkcionalitāti.
 
Sistēmas pamata arhitektūra nodrošina visu biznesa  datu pārbaudi jau to veidošanas brīdī, nepieļaujot kļūdu saglabāšanu. Ir iespējams vienlaikus darbināt vairākus risinājuma lietojumserverus, kuriem katram ir sava lietotāja saskarnes valoda, tādējādi īstenojot sistēmas veiksmīgu darbību starptautiskā vidē.
 

Risinājuma attīstības galvenie virzieni:

  • Attīstība, kas saistīta ar jaunām ārējām tehnoloģijām — jaunām datubāžu versijām ar jaunu funkcionalitāti, jaunām operētājsistēmām ar papildu drošības prasībām, kodējuma Unicode atbalstu;
  • Iekšējie, lietotājam slēptie sistēmas uzlabojumi — sistēmas biznesa  objektu līmenī tiek realizēti risinājumi, ko nevar ērti atrisināt lietojumprogrammas līmenī;
  • Uzlabojumi sistēmas funkcionalitātē — sistēmas funkcionalitāte tiek papildināta atbilstoši klientu vajadzībām, izmantojot visas iespējas, ko sniedz sistēmas objektu līmenis.
 

Aizpildiet šo anketu un ar Jums sazināsies Horizon pārstāvis, kurš sniegs individuālu programmas prezentāciju un atbildēs uz jautājumiem.

sūtīt
...
Paldies! Sazināsimies ar Jums tuvākajā laikā.